KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ
  • Neredeyim :

Seydihan Küçükdağlı-İl Kültür ve Turizm Müdürü

 

SEYDİHAN KÜÇÜKDAĞLI

1963 yılı Aralık ayında Kahramanmaraş’ta doğar. İlk ve orta öğretim tahsilini memleketinde yaparak lise ve İHL diplomasını birlikte alır. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sosyoloji Anabilim Dalından lisans diploması alır. KSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlar ve aynı alanda doktora dersleri alır. Ayrıca, Selçuk Üniversitesinden Pedagojik Formasyon Sertifikası, Çukurova Üniversitesinden Bilgisayar Formatörlük Sertifikası ve Boğaziçi Üniversitesinden Turizm Temel Eğitimi Sertifikası alır.

1987 yılında Kahramanmaraş Lisesine öğretmen olarak atanır ve 1990 yılında rehberlik servisi oluşturarak iki yıl psikolojik danışmanlık yapar. 1992 yılında eğitim yöneticiliğine başlar ve 1993 yılında Kahramanmaraş Anadolu İHL kurucu yöneticisi olarak atanır. 1992 yılından itibaren on bir yıl süreyle Milli Eğitim Bakanlığı sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında jüri görevi tevdi edilir. Eğitim faaliyetlerindeki özverili çalışmalarından dolayı Aylıkla ödüllendirme ile taltif edilir ve dört kez teşekkür belgesi alır.

2003 yılında Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanır. Kültür ve turizm alanında, kurumsal kimlik ve kamusal sorumluluk bilinci içerisinde oluşturduğu gündem ve çalışmalarla kültür ve turizm olgusunu kentin vizyonuna dahil eder. Valilik Makamı tarafından dört kez takdirname, bir kez teşekkürname ile taltif edilir ve Bakanlık Makamı tarafından on iki kez temsil için yurt dışında görevlendirilir. Ayrıca, pek çok kurumdan teşekkür ve başarı belgesi ile ödül alır.

2004 yılından itibaren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde uzman öğretim görevlisi olarak görev yapar. KSÜ’de Arkeoloji Bölümü, Sanat Tarihi Bölümü ile Turizm ve Otelcilik Programının açılışına öncülük eder. Ortak çalışma kültürü kapsamında, KSÜ tarafından dört kez teşekkür belgesi verilir.

Akademik, sosyal, kültürel ve sektörel alanda pek çok yazısı ulusal ve uluslararası yayınlarda yer alır. Kahramanmaraş Ansiklopedisi'nin bilim kurulunda yer alır ve madde yazarlığı yapar. Akdeniz’in Altın Kenti Kahramanmaraş adlı ansiklopedik prestij kitap başta olmak üzere kültür ve turizm alanında çok sayıda yayının basımına öncülük eder.

İyi derece bilgisayar, orta derece Arapça ve Fransızca bilir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


İKTM Proje ve Faaliyetler 2003-2020.pdf