KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Seydihan KÜÇÜKDAĞLI-İl Kültür ve Turizm Müdürü

Seydihan Küçükdağlı (4).JPG 

SEYDİHAN KÜÇÜKDAĞLI
Eğitimci-Bürokrat

1963 yılının 31 Aralık günü Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta öğretim tahsilini memleketinde yaparak lise ve İHL diplomasını birlikte aldı. Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sosyoloji Anabilim Dalında yaptı. KSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı ve aynı alanda doktora dersleri aldı. Ayrıca mesleki alanda ihtisas eğitimi kapsamında; Selçuk Üniversitesinden Pedagojik Formasyon Sertifikası, Çukurova Üniversitesinden Bilgisayar Formatörlük Sertifikası ve Boğaziçi Üniversitesinden Turizm Temel Eğitimi Sertifikası aldı.

1987 yılında Kahramanmaraş Lisesine öğretmen olarak atandı. 1990 yılında rehberlik servisi oluşturarak psikolojik danışmanlık yaptı. 1992 yılında eğitim yöneticiliğine başladı ve 1993 yılında Kahramanmaraş Anadolu İHL kurucu yöneticisi olarak atandı. 1992 yılından itibaren on bir yıl süreyle Milli Eğitim Bakanlığı sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında jüri görevi tevdi edildi. Eğitim faaliyetlerindeki özverili çalışmalarından dolayı Aylıkla ödüllendirme ile taltif edildi ve dört kez teşekkür belgesi aldı.

2003 yılında Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı. Kültür ve turizm alanında, kurumsal kimlik ve kamusal sorumluluk bilinci içerisinde oluşturduğu gündem ve çalışmalarla kültür ve turizm olgusunun kentin vizyonuna dâhil olmasını sağladı. Valilik Makamı tarafından bir kez başarı belgesi, dört kez takdirname, bir kez teşekkürname ile taltif edildi ve Bakanlık Makamı tarafından on iki kez temsil için yurt dışında görevlendirildi. Ayrıca, pek çok kurumdan teşekkür ve başarı belgesi ile ödül aldı.

2004 yılından itibaren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde uzman öğretim görevlisi olarak görev yaptı. KSÜ’de Arkeoloji Bölümü, Sanat Tarihi Bölümü ile Turizm ve Otelcilik Programının açılışına öncülük etti ve KSÜ tarafından ortak çalışma kültürü kapsamında dört kez teşekkür belgesi verildi.

Akademik, sosyal, kültürel ve sektörel alanda pek çok yazısı ulusal ve uluslararası yayınlarda yer aldı. Kahramanmaraş Ansiklopedisi’nin bilim kurulunda yer alarak madde yazarlığı yaptı. Akdeniz’in Altın Kenti Kahramanmaraş adlı ansiklopedik prestij kitap başta olmak üzere kültür ve turizm alanında çok sayıda yayının basımını sağladı.

Ayrıntılı bilgi için...


İKTM Proje ve Faaliyetler 2003-2022.pdf