KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş, Yörex Fuarında bir kez daha tanıtıldı.

Türkiye´nin tüm renklerinin buluştuğu Antalya Anfaş ExpoCenter’da “Sizin oraların nesi meşhur?” sloganıyla 13-17 Eylül 2017 tarihleri arasında sekizinci defa düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında Kahramanmaraş bir kez daha yerini aldı.

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde; DOĞAKA tarafından kiralanan stantta Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası desteğiyle ilimizin yöresel mutfağı, Maraş dondurması, Maraş biberi, Maraş tarhanası, geleneksel el sanatları, kültürel ve doğal değerleri tanıtıldı.

YÖREX Fuarı açılışına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Türkiye´nin birçok ilinden vali, belediye başkanı, oda ve borsa başkanı ile davetliler katıldı.

Fuarın açılışının ardından Kahramanmaraş standını ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu karşılayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun tarafından Maraş dondurması ve diğer yöresel ürünlerin tanıtımı yapıldı. Ayrıca Antalya Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı, Antalya’da yaşayan hemşerilerimiz, yerli ve yabancı misafirler standımızı ziyaret etti.YÖREX 2017-Kahramanmaraş (2).JPG