KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

54. Kütüphane Haftası Kutlama Etkinlikleri

“Yeni nesil çocuklar, yeni nesil kütüphaneler” temasıyla düzenlenen 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri, Karacaoğlan İlk Halk Kütüphanesinde, Vali Yardımcısı Faruk ERASLAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ, Ticaret İl Müdürü Ahmet UÇAR, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yakup Poyraz, KSÜ Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Mehmet BİLMEN’in katıldığı açılış programıyla başladı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI, açış konuşmasında kütüphanelerin önemini ve kendilerini yenileyerek bilgiyi geçmişten geleceğe taşıyan kuruluşlar olduğunu, yaşayan ve okuyucuyu çeken kuruluşlar olarak modern bir şekilde yapılanmaya, gelişmeye devam ettiğini vurguladı. 2017 yılında Kütüp-Anne Çocuk Kütüphaneciliği ödülleri yarışmasında finalist olan Kahramanmaraş Çocuk Kütüphanesinin “En Nitelikli ve Çeşitli Kültürel Etkinlik Sunan Kütüphane” dalında Türkiye birincisi olduğunu, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2017 yılı Kasım ayında başlattığı uygulama doğrultusunda Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesinin pazar günleri hariç her gün saat 09:00 ile 22:00 arasında hizmet verdiğini belirtti.

Açılış etkinliğinde okuma, kitap ve kütüphane temalı video ve belgesel gösterimi yapıldı. Kütüphanelere kayıtlı üyeler arasından en çok kitap okuyan Leyla GÖKDEMİR, Mehmet GÜZEL, Halit ÖZDEMİR, Ahmet ÖZDEMİR ve en küçük yaştaki okuyucu üye Mehmet Kürşat YILMAZ’a başarı belgeleri takdim edildi. Kütüphane Haftası-2018 (2).jpg