KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

Turizm Haftası kutlamaları 15 Nisan 2019 tarihinde Atatürk Meydanı tören alanında çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tören alanında Büyükşehir Belediyesi Bandosu Maraş türküleri dinletisi gerçekleştirildi. Aynı gün saat 14:00’te Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama programında Kahramanmaraş’ın kültür ve turizm değerlerini tanıtmak amacıyla tanıtım filmi gösterimi yapıldı. Ardından halk oyunlarımızın turizme kazandırılmasına katkı sağlamak ve yöresel değerlere dikkat çekmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi halk oyunları gösterisi, son yıllarda açılan tematik müzelerimize dikkat çekmek amacıyla Kahramanmaraş müzeleri slayt sunumu, Onikişubat Belediyesi ortaokul öğrencileri mehter gösterisi, Onikişubat Belediyesinin yapmış olduğu ses yarışmasında dereceye girenler tarafından konser verilmesi etkinlikleri gerçekleştirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI turizmin önemine dair yapmış olduğu açış konuşmasında; Kahramanmaraş’ın sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleri, doğal güzellikleri ile alternatif turizm açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve turizm değerlerinin tanıtımı ve hak ettiği noktaya getirilmesi için pek çok çalışma gerçekleştirildiğini belirtti. Program sonunda başarılı turizm tesisi temsilcilerine başarı belgesi, kültür ve turizme katkı sağlayan kişilere ise teşekkür belgesi takdim edildi.

Turizm sektörü temsilcilerinin bir araya gelerek paylaşımda bulunmaları ve turizmde işbirliğini geliştirmek amacıyla 17 Nisan 2019 Çarşamba günü  Arsan Center’da Turizm Sektörü Geleneksel Bowling Turnuvası düzenlenmiştir. Turnuvaya turizm sektöründe faal olan kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü temsilci ve çalışanlarından oluşan 17 takım katılmış ve dereceye giren takımlara ödülleri takdim edilmiştir.


Kahramanmaraş Valiliği ön bahçesinde bulunan turizm irtibat bürosunda hafta boyunca Kahramanmaraş’ın sahip olduğu turizm değerlerini tanıtıcı materyaller dağıtılmış, afiş ve  pankartlarla turizmin önemine dikkat çekilmiştir.


Alternatif turizm açısından önem arz eden yöresel mutfağımızın sergilendiği Tematik Mutfak Müzesinde turizm sektörü temsilcileri Dulkadiroğlu Belediyesinin düzenlediği programda bir araya gelmiştir.


Turizm sektöründe faal olan kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü temsilcileri tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hafta boyunca ziyaret edilerek fikir alışverişinde bulunulmuştur. Turizm Haftası 2019 (3).jpg

Turizm Haftası 2019 (1).jpg

Turizm Haftası 2019 (2).jpg

Turizm Haftası 2019 (4).jpg

Turizm Haftası 2019 (5).jpg

Turizm Haftası 2019 (6).jpg

Turizm Haftası 2019 (7).jpg

Turizm Haftası 2019 (8).jpg

Turizm Haftası 2019.jpg