KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

21. DEVLET TÜRK SANATLARI YARIŞMASI BAŞLIYOR.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Türk sanatlarını desteklemek, gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen “21. Devlet Türk Sanatları Yarışması” başvuruları 24 Ocak’ta başlıyor.

1986 yılından bu yana gerçekleştirilen ve geleneksel Türk sanatları alanında seçkin bir yere sahip olan Devlet Türk Sanatları Yarışması, köklü kültür mirasımızın en zarif çizgilerle geleceğe aktarılmasını sağlıyor.

Bakanlığa bağlı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmayla, gençlerin gelenekten yararlanarak özgün eserler üretmesi için teşvik edilmesi amaçlanıyor.

“Gelenekten Geleceğe” sloganıyla düzenlenen yarışma kapsamında “Hüsn-i Hat” “Tezhip” “Minyatür” “Çini” “Ebru” “Kalemişi” ve “Katı'” dallarında eserler değerlendirilecek ve dereceye giren eserler için toplamda 574.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma başvuruları, 24 Ocak-3 Mart 2022 tarihleri arasında https://gorselsanat.ktb.gov.tr/ adresi üzerinden çevrim içi olarak yapılabilecek. Yarışmacılar, bu adresten e-devlet sistemine yönlendirilerek başvurularını gerçekleştirebilecekler. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye yine bu adres üzerinden ulaşılabilecek.