KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

EMİTT-2016 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarına Katılım Sağlandı.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT 2016 Uluslararası Turizm Fuarı, 28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında 70 ülkeden 4500 katılımcı ile İstanbul-Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ın açılışını yaptığı Fuara, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, Kahramanmaraş Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, Yaşar Dondurma ve Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kanbur, Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.

Sayın Bakanımız Mahir Ünal, Kahramanmaraş Standı önünde meşhur Kahramanmaraş dövme dondurmasını kesti. Bakan Ünal, Kahramanmaraş standını ziyaret ederek Vali Mustafa Hakan Güvençer ve Kahramanmaraş heyetinden fuar hakkında bilgiler aldı.

Kahramanmaraş standını ziyaret edenlere görsel ve basılı tanıtım materyalleri ile ilimiz tanıtılarak, geleneksel el sanatlarımızın örnekleri sergilendi, Kahramanmaraş’ın keçi sütünden yapılan meşhur dövme dondurması başta olmak üzere yöresel gıdalarımızdan ikram edildi. Stantta en çok ilgiyi ise Germanicia mozaikleri çekti.

EMİTT 2016'da ilimiz Kahramanmaraş’ın da yer aldığı Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'na destinasyonlar dalında en etkin tanıtım ödülü verildi. Kahramanmaraş standı, en çok ziyaret edilen stantlardan biri oldu.