KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kahramanmaraş Sembollerini Arıyor” fotoğraf yarışması düzenlendi.

2016 yılı Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Piazza AVM ve KAFSAD işbirliği ile “Kahramanmaraş Sembollerini Arıyor” adlı fotoğraf yarışması düzenlendi. Kurtuluş Savaşı’nda düşman işgaline karşı, topyekûn biçimde mücadeleye katılan İstiklal madalyalı kentin tarihi, turistik ve kültürel varlıkları, fotoğraf yarışmasının doğal modelleri oldu.

Fotoğraf yarışmasının ödül töreni ve dereceye giren 12 fotoğrafla hazırlanan takvimin tanıtımı 27 Şubat 2016 Cumartesi günü Kahramanmaraş Piazza’da yapılan törenle gerçekleştirildi. Törende yarışmanın 1’incisi Yasin Mortaş’a notebook, 2’ncisi Sait Gemci ve 3’üncüsü Fatih Emre Asya’ya tablet hediye edildi. Dereceye giren katılımcılara ödülleri Kahramanmaraş Kültür ve Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı, İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Çoşkun ve fotoğraf sanatçıları tarafından verildi. 

Kahramanmaraş Piazza AVM yöneticileri de yarışmaya katkıları sebebiyle İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı ile Kahramanmaraş Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (KAFSAD) yetkililerine plaket takdim ettiler.