KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphane Haftası Kutlama Etkinlikleri

Kitap okuma ve kütüphanelerden yararlanma alışkanlığının arttırılması, milli ve evrensel değerlerin öğrenilmesi açısından kütüphanelerin önemine dikkat çekmek amacıyla 2016 yılı Kütüphaneler Haftası kutlamaları kapsamında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde kutlama programı düzenlenmiştir. Programda saygı duruşu / İstiklal Marşı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı’nın açış konuşması, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan okuma, kitap ve kütüphane temalı afişlerin video gösterimi, ilimiz yazarlarından Serdar Yakar’ın haftanın önemine binaen konuşması gerçekleşmiş ve en çok kitap okuyan okuyuculara ödül töreni düzenlenmiştir.

29 Mart Salı günü Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer ve beraberinde Vali Yardımcısı Nurettin Dayan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yrd. Zübeyir Çetinkaya, İl Kültür ve Turizm Müdür Seydihan Küçükdağlı,; yazarlarımızdan Bahattin Karakoç, Mustafa Uslu’yu  ziyaret etmişlerdir. Daha sonra ise yazarlarımızdan Mustafa Okumuş, Fazıl Tiyekli, Yaşar Alparslan ve Cuma Tahiroğlu evlerinde ziyaret edilmiştir.

30 Mart Çarşamba günü kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla Katiphan’da okuma etkinliği düzenlenmiştir.

İlimizde bulunan Çocuk Hastanesi ile hastalığı nedeniyle evlerinden çıkamayan hastalar ziyaret edilerek kitap hediye edilmiştir.

31 Mart Perşembe günü belediyelere bağlı kütüphaneler arasında düzenlenen futbol turnuvasının ödül töreni düzenlenmiştir.

1 Nisan Cuma günü Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı tarafından Türkoğlu ilçesi Yolderesi Mahallesinde bulunan ilkokul, ortaokul ve Kura’an kursu ziyaret edilerek öğrencilere kitap okuma ve kütüphanelerin önemi anlatılmış, kitap setleri hediye edilmiştir.