KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş, Yörex Fuarında bir kez daha tanıtıldı.

“Sizin oraların nesi meşhur?” sloganıyla Türkiye´nin tüm renklerinin buluştuğu Antalya Anfaş ExpoCenter’da 26-30 Ekim 2016 tarihleri arasında bu yıl 7´ncisi düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında Kahramanmaraş ili bir kez daha yerini aldı.

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Kahramanmaraş Ticaret Borsası desteğiyle ilimizin yöresel mutfağı, geleneksel el sanatları, kültürel ve doğal değerleri tanıtıldı.

YÖREX Fuarı açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Türkiye´nin birçok ilinden vali, belediye başkanı, oda ve borsa başkanı ile davetliler katıldı.

Fuarın açılışının ardından Kahramanmaraş standını ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e yöresel ürünler ikram edildi. Ayrıca Antalya Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Mikail Konak ve Antalya’da yaşayan hemşerilerimiz standımızı ziyaret etti.