KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Devlet Tiyatrosu Perdelerini Açıyor.

2010 yılından beri onbinlerce seyirci ile buluşmuş olan Kahramanmaraş Devlet Tiyatroları sahnesi Turgut Özakman tarafından kaleme alınan “Fehim Paşa Konağı” adlı oyunla 24 Ekim Çarşamba günü perdelerini açıyor.

Oyunun içeriği: “Rasim Baba, Fehim Paşa’nın eski kabadayılarındandır. Fakat oğlu Yusuf, babasının tam aksine oyunbaz kişiliği ön planda olup, duygusal mı duygusal bir delikanlıdır. Yediremez oğlunun bu oyunbaz hallerini gururuna Rasim Baba… Onun oğlu,  kendi gibi bilekli yürekli olmalıdır. Oğlunu alır, Fehim Paşa Konağı’na götürür. Tesadüf bu ya Fehim Paşa Konağı’ndaki harem, Deli Suat Paşa Konağı’ndaki haremde eğlence yapıldığını duymuş ve kendilerine de bir eğlence düzenlemesi için Fehim Paşa’ya baskı yapmaya başlamışlardır. Paşa bir çözüm aramaktadır. Yusuf’un Karagöz oynattığını, her türlü taklidi yaptığını duyan Paşa, haremi eğlendirmesi için Yusuf’u konağa alır. Fehim Paşa’nın kızı Mihriban’ı haremde gören Yusuf’un gönlü sevdaya düşer…”

Kahramanmaraş'ta tiyatronun artık sosyal ve kültürel yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, bu sezonda da seyirciden yoğun ilgi beklediklerini ve açılışa tüm tiyatro sevenlerin davetli olduğunu söyledi.