KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Bir Kez Daha Tanıtıldı

4-8 Mart 2015 tarihleri arasında düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı’nda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından fuarın en büyük ülke standı ile Türkiye tanıtıldı. Türkiye standında yer alan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı standı içinde de Kahramanmaraş ilinin tanıtımı yapıldı.

Toplamda 3000 metrekare üzerinde yer alan Türkiye standında, oteller, seyahat acenteleri, iller, birlikler, dernekler ve kalkınma ajansları ile 116 stant ve toplam 120 katılımcı ile deniz-kum-güneş konseptine ek olarak, ülkenin farklı bölgeleri ve turizm olanakları da ziyaretçilere gösterilmiştir.

T.C. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, Kültür ve Turizm Bakanlığı eski Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Abdurrahman ARICI ile Müsteşar Sayın Prof. Dr. A. Haluk DURSUN, Büyükelçi Sayın Hüseyin Avni KARSLIOĞLU, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Asım KESER, Tanıtma Genel Müdürü Sayın İrfan ÖNAL standımızı ziyaret etmişlerdir.

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan, ITB Berlin Turizm Fuarı’na Kahramanmaraş’ı temsilen İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI tarafından katılım sağlanmış; Türkçe, İngilizce, Almanca ve Arapça olarak hazırlanan görsel ve basılı tanıtım materyalleri ile de Kahramanmaraş’ın alternatif turizm değerlerinin tanıtımı yapılmıştır.