KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Şubat Kurtuluş Bayramı Etkinlikleri

Kahramanmaraş’ın düzenli bir ordu olmadan yöre halkının milli mücadele ruhunun tecelli etmesi sonucu birlik ve beraberlik içinde direniş göstererek işgalden kurtarıldığı gün olan 12 Şubat günü Kurtuluş Bayramı olarak bir hafta boyunca düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşku içinde kutlanmaktadır.

Kurtuluş Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir ÜNAL’ın himaye ve talimatlarıyla 10 Şubat 2016 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu, Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu tarafından ulusal sanatımızın eşsiz müzik ve danslarının sahnelendiği, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirildiği ve şehitlerimizin anıldığı bir konser düzenlenmiştir.


Dünya tarihini değiştiren Çanakkale savaşında askerimizin ve milletimizin göstermiş olduğu destansı kahramanlığı anlatan 57. Alay adlı oyun Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından 10-11 Şubat tarihlerinde Necip Fazıl Kültür Merkezinde sahnelenmiştir.