KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TURİZM SEKTÖRÜNDE MESLEKİ KURSLAR DEVAM EDİYOR ( 18-23 EKİM 2016)

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün turizm sektörü çalışanlarına “İşbaşı Eğitimi Kursları” devam etmektedir. 2004 yılından bu yana İlimizdeki turizm sektörü çalışanlarına Bakanlığımız eğitim uzmanları ve turizm akademisyenleri tarafından mesleki turizm eğitimleri verilmektedir. Geçmiş yıllarda turizm sektörü çalışanlarına çeşitli projeler kapsamında verilen eğitimlerin yanı sıra 2014 yılında turizm sektörü yöneticileri ve personellerine altı dalda eğitim seminerleri düzenlenmiş olup Bakanlığımız tarafından hazırlanan 141 adet belge verilmiştir.

2016 yılında ise Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 18-23 Ekim 2016 tarihleri arasında konaklama ve yeme-içme tesislerinde (Oteller ve Restoranlar) görev yapan personelin mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla İlimiz turizm sektörü çalışanlarına yönelik turizm eğitimi düzenlenecektir. Bakanlığımız uzmanları refakatinde;

  1. Ön Büro,
  2. Kat Hizmetleri,
  3. Yiyecek İçecek Servisi,
  4. Yiyecek Üretimi
  5. Yöneticileri Eğitici Olarak Yetiştirme

Alanlarında düzenlenecek eğitime 135 personelin katılması planlanmıştır. Eğitimde başarılı olanlara Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından belge verilecek olup kurslara bilgisini arttırmak isteyen turizm çalışanları katılabileceklerdir.


Ulu Cami ve Taş MEdrese (5) - Kopya.JPG