KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş EMİTT- İstanbul Turizm ve Seyahat Fuarında tanıtıldı.

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde 26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarında (EMİTT), DOĞAKA tarafından kiralanan stant ile Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Yaşar Dondurma Gıda A.Ş. nin katkılarıyla ilimiz bu yıl da yerini almıştır.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi AVCI, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Hüseyin YAYMAN ve Kültür ve Turizm Müsteşarı Sayın Ömer ARISOY ile DOĞAKA Yönetim Kurulu Üyesi Osmaniye Valisi Sayın Kerem AL başta olmak üzere, birçok bürokrat, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü temsilcileri ve vatandaşlar standımızı ziyaret etmişlerdir.

Kahramanmaraş’ta yer alan Turizm İşletme Belgeli oteller ile seyahat acentelerinin de yer aldığı fuarda İlimizin tarihi, doğal, kültür ve turizm değerlerinin yanında yöresel ürünleri olan Maraş dondurması, Maraş biberi, Maraş tarhanası, Maraş çöreği ve fıstık ezmesi tanıtılmıştır.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar ZABUN, Osmaniye ORT Televizyonunun canlı yayınına katılmışlardır.

EMİTT tarafından Kültür Turları dalında “En İyi Destinasyon Tanıtımı” ödülü ilimiz adına DOĞAKA Genel Sekreterliğine verilmiştir.emitt-2017 (7).JPG


IMG-20170201-WA0009.jpg

IMG-20170201-WA0012.jpg

emitt-2017 (8).JPG
emitt-2017 (9).JPG
emitt-2017 (3).JPG