KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇDES Genç Şairler Şiir Yarışması Ödül Töreni ve Şiir Söyleşisi Yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koordine edilen GENÇDES Programı kapsamında Kahramanmaraş Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından başvurusu yapılan “Genç Şairler” isimli proje kapsamında il genelinde 14-29 yaş arası gençlere yönelik ödüllü şiir yarışması düzenlenmiştir.

İlimizdeki gençlerin şiir alanındaki yeteneklerini tanımalarına, geliştirmelerine ve sergilemelerine imkan vermek, gençlerin duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla etkili bir şekilde ifade etmelerine imkan sağlamak, şiirler ve şairler ile tanınan ilimize yeni eserler ve şairler kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya 173 başvuru yapılmıştır.

Yarışmanın ödül töreni ve şiir söyleşisi Merkez Atatürk Anadolu Lisesinde 22 Aralık 2017 tarihinde yapılmıştır. Ödül töreninde yarışmaya katılanların şiirlerinden oluşturulan antoloji kitabı yarışmaya katılanlara takdim edilmiştir. İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI’nın şiir yarışmasının önemini belirten konuşmasının ardından yarışmada derece alan katılımcılara ödülleri verilmiştir.

GENÇDES Genç Şairler Şiir Yarışması Sonuçları

 

Adı Soyadı

Şiirin Başlığı

Rumuzu

Yarışma Birincisi

Sinem KAYNAK

Adella

Bavius Mavisi

Yarışma İkincisi

Muhammet Raşit GÜLBAY

Günün 25 Saati

Bay Yüz Kusuru

Yarışma Üçüncüsü

Ebru AKSAK

Yarından Ziyade

Martı