KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Travelexpo Ankara Uluslararası Turizm Fuarında Kahramanmaraş Tanıtıldı.

ATO Congresium’da 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen Travelexpo Ankara Uluslararası Turizm Fuarına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Sanayi ve Ticaret Odası ve ilimiz turizm sektörünün iştirakiyle katılım sağlanarak Kahramanmaraş’ın sahip olduğu kültür ve turizm değerleri tanıtıldı.

Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’un yaptığı fuarda 59. Hükümet dönemi Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Atilla KOÇ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin YAYMAN, Kahramanmaraş Milletvekili Veysi KAYNAK, Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Mehmet İlker ÇİTİL, Kahramanmaraş Milletvekili Nursel REYHANLIOĞLU, Kahramanmaraş Milletvekili İmran KILIÇ, Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur DİLİPAK, Kültür ve Turizm Müsteşarı Ömer ARISOY, üst düzey bürokratlar, turizm sektörü temsilcileri ve diğer misafirler Kahramanmaraş standını ziyaret etti. 

Tanıtım standını ziyaret edenlere görsel ve basılı tanıtım materyalleri ile ilimiz tanıtılarak geleneksel el sanatlarımızdan örnekler sergilendi. Keçi sütünden yapılan meşhur dövme Maraş dondurması başta olmak üzere yöresel gıdalarımız ikram edildi. MADO tarafından dünyanın en büyük baklavası yapılarak Guinnes rekorlar kitabına kaydedildi.Kahramanmaraş standı en çok ziyaret edilen stantlar arasında yer aldı.
Travel Expo 2018 Ankara (1).JPG

Travel Expo 2018 Ankara (3).JPG

Travel Expo 2018 Ankara (300).JPG

Travel Expo 2018 Ankara (2).JPG