KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

55. Kütüphane Haftası Etkinlikleri

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizesinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesinde 25 Mart 2019 Pazartesi günü saat 14.00’te kutlama programı düzenlenmiştir.

Programa Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya PAK, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, Ticaret İl Müdürü Ahmet UÇAR, değerli yazarlarımız, şairlerimiz, öğrenciler ve vatandaşlar katılmıştır.

Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan KÜÇÜKDAĞLI açış konuşmasında kütüphanelerin fiziksel şartlarının iyileştirilmesi, teknolojik altyapı ve donanımının modernleştirilmesi, kitap koleksiyonlarının nitelik ve nicelik olarak zenginleştirilmesi, kültürel ve sosyal faaliyetlerle bilgiyi öğreten ve yaşatan alanlar haline getirilmesi gibi çalışmalar yapıldığını ifade etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ödüllü afişlerinden oluşan slayt film sunumu yapılmış, KSÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Doç. Dr. Yakup POYRAZ tarafından “Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü” konferansı verilmiş ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan Sıra Dışı Okurlar Belgeseli gösterilmiştir. Kahramanmaraş kütüphanelerinde en çok kitap okuyanlara başarı belgesi verilmiş ve kitap hediye edilmiştir.                                                        

Kutlama programı çeşitli etkinliklerle devam edecektir.

27 Mart 2019 Çarşamba

28 Mart 2019 Perşembe

29 Mart 2019 Cuma

Saat 10:30-11:00

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ön bahçesinde öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla sessiz okuma saati düzenlenmesi

Saat 10:00

Görme Engelliler Okulunda masal saati düzenlenmesi

Saat 10:00

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda:

Seçil AK tarafından“Değişen Toplum Yapılarında Bilginin Rolü”

Gökçe DEĞİRMENCİ tarafından “Gelenekselden Bilişime Kültürel ve Teknolojik Gelişmelerin Kütüphanelerin Mimari Tasarımında Etkileri” konulu sunumlar yapılması

Saat 14:00

Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesi bahçesinde halkın ve gençlerin katılımıyla kütüphane haftası şenliği