KAHRAMANMARAŞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (30 Ağustos-4 Eylül 2022)

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye'nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının paydaş olarak yer aldığı önemli  bir  uluslararası  etkinliktir.  TEKNOFEST  Havacılık,  Uzay  ve  Teknoloji  Festivali bu  yıl  30  Ağustos-4  Eylül  2022  tarihleri arasında Karadeniz'de gerçekleştirilecektir.

T.C.  Kültür  ve  Turizm  Bakanlığı'nın  paydaşı  olduğu ‘Turizm Teknolojileri Yarışması', dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te ikinci kez yerini almıştır.

TEKNOFEST  Havacılık,  Uzay  ve  Teknoloji  Festivali  kapsamında  düzenlenen  gösterilere, aktivitelere ve seminerlere ziyaret ücretsiz olup herkese açık olacaktır. Festival ile ilgili detaylı bilgiye https://www.teknofest.org/ ve https://www.teknofest.org/en/ adreslerinden ulaşılabilmektedir.